Ergonomiczne biurka regulowane gwarancją zdrowia.

Dla osób planujących wprowadzić więcej ruchu do swojego dnia pracy i spędzać mniej czasu na siedząco biurko stojące jest oczywistym wyborem. Większa ilość ruchu podczas pracy przy biurku może przyczynić się do poprawy zdrowia i samopoczucia, zwiększyć czujność i zoptymalizować wydajność. Może to również pomóc w zapobieganiu bólom mięśniowo-szkieletowym lub radzeniu sobie z nimi. Do użytku domowego lub w przypadku ograniczonej ilości miejsca dostępne są również mniejsze mobilne stoły o regulowanej wysokości. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów, szerokości i wykończeń biurek stojących oraz biurek, których wysokość można regulować elektronicznie lub ręcznie.

Dlaczego właśnie ergonomiczne biurka regulowane?

Liczne badania wykazały, że długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej w miejscu pracy negatywnie wpływa na zdrowie pracowników, powodując corocznie znaczne spadki wydajności. Zwłaszcza w przypadku bólu pleców, zapobieganie jest głównym podejściem do redukcji zwolnień lekarskich i często nawet odrobina ruchu podczas pracy robi dużą różnicę. Biurka te, zaprojektowane z myślą o naprzemiennym siedzeniu i staniu, w znacznym stopniu przyczyniają się do utrzymania ciała i umysłu w aktywności.

Korzyści dla zdrowia

Dzięki zastosowaniu ergonomicznego stołu o regulowanej wysokości, pracownicy biurowi mogą poruszać się w ciągu dnia, co poprawia ich ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Tradycyjne biurka o stałej wysokości i powierzchni zmuszają użytkowników do dostosowywania pozycji siedzącej do wysokości  biurka. Zachęca to również do pozostawania w tej samej pozycji przez długi czas. Może to powodować nieprawidłową postawę przy niewielkiej ilości ruchu. Z kolei podnośniki stołowe z regulacją wysokości zapewniają znacznie bardziej ergonomiczne stanowisko pracy. Biurko stojące może zapewnić właściwą pozycję pracy osobom o różnym wzroście i zasięgu.

Zwiększone bezpieczeństwo

Kolejną korzyścią wynikającą z posiadania ergonomicznego biurka jest bezpieczeństwo pracy. We współczesnym środowisku biurowym na każdym biurku zwykle znajduje się komputer. Gdy dodamy do tego monitory, drukarki i inne urządzenia, wszędzie zaczyna brakować kabli zasilających i przewodów. Może to stanowić ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa, w rzeczywistości, możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, że potknięcia i upadki są jednymi z głównych przyczyn urazów w miejscu pracy. Dlatego też wielu producentów regulowanych stołów oferuje linie zacisków/organizatorów kabli. Pozwoli to na czyste i zorganizowane miejsce pracy, znacznie zmniejszając szansę na potknięcia i upadki wypadków.

Author

  • Absolwentka Akademii Medycznej. Zajmuje się opieką zdrowotną. Jej pasja są finanse i inwestycje w różne instrumenty finansowe.

2 komentarze do “Ergonomiczne biurka regulowane gwarancją zdrowia.

  1. Dobre biurko powinno być regulowane na właściwą wysokość, tak, aby praca wiązała się z ergonomią i bezpieczeństwem. Wiadomo, każdy ma inny wzrost, więc każdy powinien dostosować biurko do siebie.

  2. Pracując długo przed komputerem narażamy się na ból pleców, toteż dobrze jest wyregulować mebel do własnego wzrostu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Przewiń do góry